Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce úzce spolupracuje se sborem dobrovolných hasičů. Je zařazena do kategorie JPO III/1 a je součástí záchranného systému pro oblast Policka a Broumovska. Zřizovatelem je OÚ Bukovice.

Počáteční vybavení sboru i jednotky bylo skromné. V roce 1937 byla postavena hasičská zbrojnice, zakoupen automobil a motorové hasičské čerpadlo. Stávající zbrojnice nevyhovovala a v roce 1979 byla slavnostně otevřena nová víceúčelová budova s dvěma boxy pro hasičkou techniku se společenskou místností a úřadovnou obecního úřadu. Dále v roce 2021 byla opět zbrojnice zrekonstruována za pomoci MAS Stolové hory a programu IROP (Integrovaný regionální operační program).

Velitelem výjezdové jednotky je Miroslav Sádovský ml.

Rekonstrukce požární zbrojnice v roce 2021

zbrojnice bukovice

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.