Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu – 2. 7. 2022

V červenci jsme se vydali do Ústí nad Labem na Mistrovství ČR dorostu. Náš soutěžní den (sobota 2. 7. 2022) začínal v po sedmé hodině ráno, jeli jsme se do Ústí nad Labem den předem – v pátek odpoledne. Protože bychom se do bukovického hasičského auta nevešli o řidiče, vřele se nám nabídl sbor ve Žďáře nad Metují, že si můžeme půjčit auto jejich. Pohodlně jsme tak do Ústí nad Labem dojeli a nemuseli kvůli jedinému člověku zbytečně jezdit dalším autem.

Přespali jsme pod stanem v kempu nedaleko od stadionu. Ráno jsme se najedli a vydali na stadion. Všechny věci a materiál jsme vyložili a donesli do stanu, který byl přidělen Královehradeckému kraji. Poté jsme šli na prezenci a kontrolu materiálu. Veškerý materiál, který jsme na mistrovství používali musel být označen, že splňuje dané podmínky. 

Všechno jsme museli stihnout včas a poté jít na trénink požárního útoku. Měli jsme přidělený čas, kdy jsme si mohli vyzkoušet mašinu, se kterou jsme měli požární útok běžet. Protože jsme s touto mašinou neměli žádné zkušenosti, měli jsme trochu obavy, zda vše dopadne tak, jak má. Na tréninku jsme zjistili, že naše savice správně nepasují do mašiny. Děkujeme SDH Bozkov za zapůjčení nástavce na hrdlo mašiny. Trénink nám šel dobře a naše obavy tak byly menší.

Poté nás čekal Test PO, raději jsme si zopakovali testové otázky a pak šli na věc. Po chvilce napětí jsme se dozvěděli výsledky – všechny testy bez jediné chyby! Měli jsme radost! Pak nás čekalo týmové focení a slavnostní nástup, kde byly všechny kraje představeny.

První disciplínou byla Štafeta 4 x 100 m, vyzkoušeli jsme si překážky připravili se na start. V prvním pokusu nás zdržel první úsek – domeček a třetí úsek. Ale měli jsme pokus druhý. Ten byl o poznání lepší, ale bohužel neplatný, kvůli špatné předávce. Platný čas stačil na 14. místo. To nás ale tolik nemrzelo, neměli jsme možnost štafetu trénovat, v celém kraji není zázemí.

Na druhou disciplínu jsme se těšili, byl to Běh na 100 m s překážkami. Po vyzkoušení překážek jsme jeden za druhým startovali. Naši fanoušci nás velmi podporovali. Moc děkujeme, byli jste úžasní! Bohužel při druhém pokusu Matěj Khun spadl z kladiny. Zranil si nohu. Umístili jsme se na parádním 7. místě, chyběl nám kousek na 5. místo!

Poslední disciplínou byl požární útok. Na přípravné základně jsme zjistili, že nemůžeme použít naše značky. Děkujeme za rychlé vypůjčení značek od klukům z SDH Oznice! První pokus byl celkem dobrý, ale Matějovo zranění se velmi zhoršilo. Hned se ho ujal tým zdravotníků. Museli jsme okamžitě vymyslet plán na druhý pokus, Matěj běžet bohužel nemohl. Nevzdali jsme se a přeskládali složení týmu, druhý pokus běžel náhradník – Adam Freiberger. Sice to bylo nic moc, ale nevzdali jsme se a útok si užili.

Poté už nás čekalo slavnostní vyhlášení. Umístili jsme se na 10. místě, parádní výsledek! Celé mistrovství jsme si moc užili! Stanovili jsme si cíle pro další roky, nezastavujeme se a pokračujeme v trénincích! 

Díky těm, kteří nás podporují a fandí – našim fanouškům, bez kterých by mistrovství nebylo ono! Byli jste parádní, děkujeme za úžasnou atmosféru!

Veliké díky SDH ve Žďáře nad Metují za půjčení hasičského auta! Také děkujeme SDH Vysokov za zapůjčení hadic na požární útok. Díky SDH Valdice za zapůjčení žebříku na štafetu 4 x 100 m. Díky také SDH Meziměstí za půjčení vybavení pro fanoušky, hodilo se!

A největší poděkování patří našim trenérům, kteří v nás vkládají velkou spoustu jejich volného času, pomáhají nám s čímkoliv potřebujeme a jsou tu pro nás kdykoliv. Díky nim jsme se na MČR dostali! 


zleva: Kuba Šmída, Honza Ther, Adam Leppelt, Matěj Khun, Vítek Čáp, Adam Freiberger, Martin Hilscher, Štěpán Rydlo, Martin Rydlo, Adéla Leppeltová

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek