náhled

Memoriál Josefa Kárníka v ZPV v Mezilesí – 16. 10. 2021

V sobotu 16. října jsme se zúčastnili 23. ročníku závodu požárnické všestrannosti v Mezilesí. Na tento závod jsme vyslali dvě pětičlenná družstva. První družstvo za kategorii starší a druhé v kategorii dorostenců.  Družstvo mladších jsme na závod nevyslali, protože se jich bohužel na kroužek nesešlo dostatečné množství. A také kvůli vcelku složitým koronavirovým podmínkám. 

První na trať vyběhlo s číslem 36 družstvo starších ve složení Natálka Pfeiferová, Adélka Therová, Janička Partelová, Štěpánka Čápová a Honzík Jirman. Na prvním kontrolním stanovišti (střelba ze vzduchovky) si vedli oproti ostatním velmi dobře – “jen” 5 trestných! Na dalších stanovištích kromě uzlování neudělali žádnou chybu. Bohužel měli horší běžecký čas, ale i tak se celkově umístili na 10. místě z 30 družstev a to je parádní výsledek!

A naše dorostenecké družstvo ve složení Honza Ther, Martin Rydlo, Štěpán Rydlo, Jirka Kutík a Vítek Čáp vyběhlo se startovním číslem 37. Na trati si vedlo více než výborně, celkově nasbírali jen 2 trestné body a parádní běžecký čas! Umístili se na nádherném 1. místě ze 2 družstev. Sice neměli velkou konkurenci a hodně je to mrzelo, ale myslím, že i kdyby ji měli, vyhráli by i tak!

Jako další závody nás nyní čeká “uzlovka” v České Metuji a jarní kolo ZPV v Nahořanech. Musíme tedy pořádně natrénovat vázání uzlů a běh, aby i v těchto závodech se naše družstva umístila na tak krásných místech!

za mladé hasiče Adéla Leppeltová

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek