Krajské kolo dorostu v Dobrušce – 11. 6. 2022

Týden po okresním kole dorostu, jsme jeli reprezentovat náš sbor do kola krajského, které se konalo v Dobrušce. Po velmi zdlouhavé prezenci si dorostenci vyzkoušeli překážky pro běh na 100 m. Pak už jsme si jen řekli pár motivačních vět a šlo se na věc!

Dorostenci na “stovkách” ukázali to nejlepší. Sice jim štěstí zrovna nepřálo, ale opravdu se rvali. V celkovém součtu časů se dorostenci ve “stovkách” umístili na 1. místě!

Zatímco dorostenci běhali “stovky”, Štěpánka Čápová si napsala test – bez jediné chyby. Dorostenci si ho po odběhání napsali též a opět bez chyby. Věděli tedy, že jsou na správné cestě k postupu na MČR dorostu.  

Pak už dorostence čekala Štafeta 4x100m, kde se jim první pokus tolik nepovedl, ale protože měli platný čas, mohli zkusit na druhém pokusu zariskovat. I když Honzovi Therovi čtyřikrát vypadlo koleno, povedlo se! S časem 68,91s se umístili na 2. místě. Mohli se tedy jít nachystat na poslední disciplínu – požární útok.

V čase, kdy se dorostenci chystali na jejich poslední disciplínu, Štěpánka Čápová běhala Dvojboj. Bohužel se jí v druhém pokusu nepodařilo zlepšit čas, špatně chytla hasičský přístroj a následně i při odložení spadl. V této disciplíně se umístila na 3. místě s časem 20,52 s. Štěpánka se tedy celkově umístila na krásném 2. místě!

Protože dorostenci na poslední disciplínu Požární útok měli jen jeden pokus, museli se pořádně uklidnit a pokus s klidem zajistit. Pustili si tedy jejich oblíbenou písničku, okoukli dráhu, motivovali se a šli všem ukázat, co umí. Po přípravě základny šli na start. Zaznělo: “Závodníci na místa připravte se!”, kluci zajmuli startovní pozice, startér pokračoval: “Pozor!”, poté zazněl výstřel, kluci vyběhli. Spoje na základně jim krásně sedli. Bohužel jim ale nešel správně namontovat koš na savici. S klidem ho košař zapojil a hodil do vody. Strojník už pak jen přidal plyn a poslal proudařům krásnou vodu pro nátřik terčů. Ten se povedl opravdu parádně, kluci dokončili svůj pokus s časem 37,89 s, to jim stačilo na 2. místo v této disciplíně. 

Protože věděli, že tento součet jim vychází na celkové 1. místo a postup na Mistrovství České republiky, slavili, naskákali do kádě a užívali si 1. místo v krajském kole!

Byl to moc krásný, užitý a hlavně vydařený den. Děkuji klukům, že od minulého září makali a nevzdávali se, jste skvělá parta! Samozřejmě také děkuji všem, kteří v nás celou dobu věřili a fandili nám!

Přijeďte nám fandit 2. 7. do Ústí nad Labem na Mistrovství České republiky dorostu!

za dorost Adéla Leppeltová

zleva: Kuba Šmída, Vítek Čáp, Štěpán Rydlo, Martin Hilscher, Honza Ther, Martin Rydlo, Adam Freiberger, Matěj Khun, Adam Leppelt, 

Adéla Leppeltová

Štěpánka Čápová (před disciplínou Dvojboj)

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek