Okresní kolo požárního sportu a dorostu – 4. 6. 2022

První květnový víkend nás čekalo Okresní kolo dorostu, na které jsme celý rok opravdu pilně trénovali. Členové našeho dorosteneckého týmu byli Honza Ther, Štěpán Rydlo, Martin Rydlo, Vítek Čáp, Adam Freiberger, Adam Leppelt, Matěj Khun a MArtin Hilscher z České Metuje. Také se naše jednotlivkyně zúčastnily kategorie dorostenky mladší – Štěpánka Čápová, Adélka Therová a Janička Partelová. Vedoucími byli Kuba Šmída a Adéla Leppeltová.

Hned ráno nás jako první disciplína čekal Běh na 100 m s překážkami. Protože nemáme dostatečné překážky pro trénink, museli si kluci zkusit dorosteneckou kladinu až na místě. Někteří z ní dokonce dvakrát spadli, naštěstí to nebyla velká zranění.

Na “stovkách” dorostenci uspěli – umístili se na 1. místě. Zároveň v celkovém vyhodnocení dorostenci obsadili první čtyři místa.

Mezitím dorostenky vcelku úspěšně napsaly test požární ochrany (15 otázek), poté je čekal Běh na 100 m s překážkami.

Dorostenci se na test PO opravdu usilovně učili a průběžně se pomocí on-line formuláře testovali. Přípravu tedy nepodcenili a neudělali žádnou chybu.

Po testování vědomostí si dorostenci šli projít dráhu na Štafetu 4x100m. Nikdy předtím ji v kuse neběželi, neměli ji kde trénovat. I tak ale ukázali to nejlepší a na štafetě se umístili na 1. místě s časem 69,44s. 

Dorostenci se poté chystali na své dva pokusy v požárním útoku a dorostenky trénovaly na disciplínu Dvojboj. Štěpánka Čápová se na této disciplíně umístila na 3. místě, Janička Partelová na 5. místě a Adélka Therová tuto disciplínu vyhrála.

Na požárním útoku se dorostencům bohužel tolik nedařilo, v obou pokusech udělali chybu, která znamenala neplatný pokus. To jim ale vůbec nevadilo, protože věděli, že okresní kolo vyhráli a jedou reprezentovat do kola krajského! 

Adélka Therová se celkově umístila na 3. místě, Janička Partelová se umístila na 4. místě a Štěpánka Čápová okresní kolo v celkovém vyhodnocení vyhrála a postoupila na krajské kolo!

Výsledky:

Běh na 100 m jednotlivců:

Honza Ther – 20,17s – 3. místo

Martin Rydlo – 23,70s – 11. místo

Adam Freiberger – 26,08s – 13. místo

Vítek Čáp – 20,17s – 2. místo

Štěpán Rydlo – 20,90s – 4. místo

Matěj Khun – 22,12s – 7. místo

Martin Hilscher – 20,09s – 1. místo

Součet pěti nejlepších časů tedy byl 1:43,45s, celkově 1. místo.

Štafeta 4x100m:

1. pokus – 69, 44s

2. pokus – 71,70s

Tuto disciplínu dorostenci také vyhráli! 🏆

Požární útok:

1. pokus – 37,57s – bohužel na rozdělovači překřížené hadice – neplatný pokus

2. pokus – 39,34s – spadl koš do kádě – neplatný pokus

Běh na 100 m jednotlivců:

Štěpánka Čapová  – 1. místo

Jana Partelová  – 4. místo

Adela Therová  – 3. místo

Dvojboj:

Štěpánka Čápová – 3. místo

Jana Partelová – 5. místo

Adéla Therová – 1. místo

Celkové umístění:

Štěpánka Čápová – 1. místo a postup na krajské kolo v Dobrušce

Adéla Therová – 3. místo

Jana Partelová – 4. místo

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek