bejkowice

Krajské kolo dorostu v požárním sportu Hradec Králové

Naši dorosti

Hodiny tréninku v bukovické tělocvičně… V zimě jízdy vlakem, autobusem a městskou dopravou do atletického tunelu do Pardubic (dlouhá 100 metrová dráha)… Na jaře tréninky na stadionu Hamra v Náchodě… Všechny natrénované a zdokonalené pohyby, práce s materiálem… jednotlivci i týmová souhra… Zvládání školních povinností…  mimoškolní aktivity v ZUŠce, ve Spartaku i dalších kroužkách… Sezení u počítače, s mobilem v ruce… Tanec, zpěv nebo běh na lyžích či jízda na bajku… Máme to ale opravdu šikovnou mládež! Ale máme taky šikovné mladé trenéry, kteří vědí, „jak na to“, rozumí si se svěřenci a téměř všechny jejich volnočasové aktivity patří hasičskému sportu a práci s mládeží. Všechno to je jedinečné uskupení, kde má každý své místo, každý je osobností. Mají rodiče, kteří je podporují (i materiálně). Nové dresy s vlastním designem, vlajka…. Vlastní, až legendární hlášky…. Za pomocí dotací, finančních darů i sponzorů je materiální vybavení. Když se to všechno skloubí, daří se a rozvíjí, tak je z okresního kola postup do krajského kola… a dokonce i dál.

Z tribuny je parádní pohled na štafety, tzv. „štafle“. A ty se nám opravdu daří. Je to běžecký koncert. Běh na 100 metrů s překážkami zvládají borci a borky standardně. V jednotlivcích excelujeme ve dvojboji – Stefi Janasová i Kryštof Brát obsazují ve svých kategoriích stříbrná místa. Královská disciplína požární útok nám dává trochu zabrat. Holkám se první pokus nedaří. Neúspěch je znát na tvářích závodnic. Co ale všechny znovu nastartuje? Povzbuzující slova a úsměv jedné z nich. A za chvíli už se usmívají všechny.  Napjatých situací, ale hned následujícího úsměvu a pohody je vidět po celý den. V druhém pokusu po ne úplně hladkém procesu startování předčasně vybíháme a rozhodčí se dohadují, jestli vůbec máme na další pokus dle pravidel nárok. Po vyjasnění výkladu pravidel dorostenky znovu odstartují a zadaří se. Dorostenci útok také zvládají, i když v něm nejsme úplně suverénní. No ale…. výsledná první místa  nám v neděli 18. června 2023 po roce opět otevírají bránu na Mistrovství ČR, dorostenkám poprvé, dorostencům podruhé v historii SDH Bukovice. Mistrovství se bude konat 1. – 3. července 2023 v Domažlicích.

A co k úspěchu říkají někteří závodníci? „Bylo to gut, užil jsem si to…“ 

„Nikdo nečekal, že je takhle rozdrtíme!“

„Bombex jak svině, moc jsem si to užil a na republice ještě větší palba!“

Vyjádření trenérů: „Splnili jsme cíl, hodiny tréninku se vyplatily a všichni jsme si to moc užili.“

A kdo že za nás bojuje?

Dorostenky: Káťa Trojtlová, Štěpánka Čápová, Jana Partelová, Natka Pfeiferová, Soňa Notková (je z Machova), Stefi Janasová (z Náchoda), Vendy Lučanová (hostující ze Suchého Dolu) a 2 hostující z Nízké Srbské Edita Straubeová a Andrea Obršálová

Dorostenci: Honza Ther, Patrik Kaufman, Štěpán a Martin Rydlovi, Adam Leppelt, Jáchym Binar, Kryštof Brát, Matěj Khun, Vítek Čáp (v den konání krajského kola na školním zájezdu, hostoval Martin Hilscher z České Metuje)

Trenéři: Áďa Leppeltová, Kuba Šmída

Fanoušci jsou dojatí. Fandí rodiče, kamarádi i příznivci dorostenců. A věřte, že to jsou nervy i pro fanoušky! Jsme rádi, že se daří. Ať vše vyjde i na MČR, přejeme hodně štěstí, sil a soutěžního ducha! Beeejkowice!

Monika Leppeltová

vedoucí kolektivu mladých hasičů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek